mapa serwisu
zaloguj się - załóż konto
 Jesteś w >> Aktualności 

Wydarzenie BK: Stoisko nc+

17.10.2017, 22:02

W związku z otwarciem przez nc+ swojego nowego biura w Katowicach przedstawiciele firmy zaprezentują aktualne oferty pracy i możliwości rozwoju oraz awansu w nowych strukturach organizacji. Stoisko nc+ będzie dostępne 19 października 2017 r. na deptaku UŚ! Więcej informacji: http://bk.us.edu.pl/wydarzenie-bk-stoisko-nc

Warsztaty BK: dla psychologów i pedagogów

15.10.2017, 18:20

Biuro Karier UŚ zaprasza na warsztaty pt. "Paradygmat psychodynamiczny w ujęciu praktycznym, czyli jak stosować teorie psychoanalityczne w pracy z młodzieżą", które odbędą się 20 października 2017 r., 9:30 – 13:30 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ. Więcej informacji i zapisy: http://bk.us.edu.pl/warsztaty-skierowane-do-psychologow-i-pedagogow.

Komunikat dla studentów III, IV i V roku studiów stacjonarnych

12.10.2017, 13:55

Studentów, którzy nie mogli zalogować się do grup zajęciowych na moduły ścieżek specjalizacyjnych i fakultetów F5 i F6 informujemy, iż rejestracja zostanie ponownie uruchomiona w piątek 13 października br.
Logowanie studentów III - V roku na moduły ścieżek specjalizacyjnych rozpocznie się o godzinie 20.00.
Logowanie studentów V roku na fakultet F5 rozpocznie się w tym samym dniu o godz. 20.10, a na fakultet F6 o godzinie 20.10.
Wcześniejsze logowania pozostają ważne.

LOGOWANIE NA ZAJĘCIA W SYSTEMIE USOS_informacja dla studentów PSYCHOLOGII studiów stacjonarnych

10.10.2017, 13:52

Logowanie na zajęcia realizowane w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018 odbywać się będzie w terminie: 10 - 20 października br.
Rejestracja dotyczy wszystkich form zajęć, także wykładów. Wykaz rejestracji znajduje się w zakładce kształcenie - zapisy na przedmioty: Logowanie na zajęcia 2017-2018Z.
Instrukcja dotycząca rejestracji na zajęcia w systemie USOS dostępna jest na stronie:
https://usosweb.us.edu.pl/userfiles/file/USOSweb_rejestracje.pdf
Harmonogram rejestracji dostępny jest pod adresem:
https://usosweb.us.edu.pl/kontroler.php?_action=news/rejestracje/rejJednostki&jed_org_kod=0610

Komunikat dla studentów I roku studiów stacjonarnych i wieczorowych

10.10.2017, 12:44

W związku z DNIEM ADAPTACYJNYM Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii prof. zw. dr hab. Stanisław Juszczyk ogłasza dla studentów I roku godziny dziekańskie w dniu 13 października 2017 r.

Zajęcia w języku angielskim dla studentów psychologii!!

07.10.2017, 18:52

W semestrze zimowym 2017/2018 chcemy serdecznie zaprosić studentów psychologii na zajęcia prowadzone w języku angielskim, w których uczestniczą studenci programu Erasmus+. Uczestnictwo w proponowanych kursach jest dobrym sposobem na aktywne ćwiczenie swoich umiejętności językowych, pogłębienie wiedzy oraz pracę w międzynarodowym środowisku. Studenci biorący udział w zajęciach będą mieli status wolnego słuchacza, a po ukończeniu kursu uzyskają odpowiednie zaświadczenie.

Przedmioty proponowane w tym semestrze (wraz z liczbą wolnych miejsc):

  • Psychology of Video Games, dr Maciej Bożek– 2

  • Personnel Planning, Selection and Performance Appraisal, dr Małgorzata Chrupała-Pniak – 6

  • Psychological Determinants of Organizational Effectiveness, dr Małgorzata Chrupała-Pniak – 7

  • Personnel Development and Training, dr Małgorzata Chrupała-Pniak – 4

  • Gestalt Psychology, dr Mariola Paruzel-Czachura – 4

  • Practice Critical Thinking Skills, mgr Marcin Langer – 9

  • Psychology of Music, mgr Maria Chełkowska-Zacharewicz – 4

Plan zajęć znajduje się na stronie koordynatora Erasmus+ w pliku Plan zajęć Erasmus+ zima 2017-2018. Zgłoszenia na przedmioty przyjmuje mgr Maria Chełkowska-Zacharewicz do 13 października na maila: maria.chelkowska-zacharewicz@us.edu.pl.

LOGOWANIE NA ZAJĘCIA W SYSTEMIE USOS - ważny komunikat

06.10.2017, 16:15

Szanowni Państwo, w związku z wcześniej podaną informacją, że rejestracja na zajęcia rozpocznie się 9 października, uprzejmie informujemy i przepraszamy - z przyczyn technicznych możliwe jest opóźnienie rozpoczęcia rejestracji. Szczegóły będą podawane na stronie Instytutu Psychologii.

INFORMACJA DLA STUDENTÓW III I IV ROKU PSYCHOLOGII

05.10.2017, 20:31

W ramach Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Śląskiego prowadzony jest Blok Kształcenia Nauczycielskiego (BKN). Z jego oferty mogą korzystać studenci, którzy nie studiują na kierunkach i specjalnościach nauczycielskich, a chcą uzyskać przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela.

Spotkanie informacyjne dla studentów III i IV roku PSYCHOLOGII zainteresowanych możliwością uzyskania dodatkowych kwalifikacji nauczycielskich odbędzie się 12 października 2017 roku o godzinie 13.00 w sali 113.

Komunikat Dziekanatu dla studentów PSYCHOLOGII

05.10.2017, 12:26

W związku z uroczystą jubileuszową 50. inauguracją roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Śląskim, która odbędzie się 9 października, dziekanat studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych - wieczorowych będzie w tym dniu nieczynny.

Dzień rektorski 9 października 2017 roku

04.10.2017, 14:51

W związku z 50. jubileuszową inauguracją roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek ogłasza poniedziałek 9 października 2017 r. dniem rektorskim wolnym od zajęć dydaktycznych. 

Zakład Psychologii Klinicznej i Sądowej UŚ włączony do sieci naukowej NNPL jako pierwszy ośrodek z Europy Środkowo - Wschodniej

03.10.2017, 21:35

Od 22 do 23 września 2017 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbyło się spotkanie Nordic Network Research on Psychology and Law (NNPL) zorganizowane przez pracowników Zakładu Psychologii Klinicznej i Sądowej UŚ.

W dwudniowym spotkaniu międzynarodowej grupy psychologów sądowych uczestniczyli badacze z Åbo Akademi University w Turku (Finlandia), Uniwersytetu w Gothenburgu (Szwecja), Uniwersytetu w Uppsali (Szwecja), Uniwersytetu w Tallinnie (Estonia), Uniwersytetu w Tartu (Estonia), Uniwersytetu w Portsmouth (Wielka Brytania), Uniwersytetu w Sheffield (Wielka Brytania), Uniwersytetu w Oslo (Norwegia), Uniwersytetu Gdańskiego oraz Zakładu Psychologii Klinicznej i Sądowej w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Spotkanie rozpoczął wykład plenarny Profesora Siegfrieda L. Sporera pod tytułem "Reading Meta-analyses in Detecting Deception and Eyewitness Research: A Critical Consumer's Guide".

Zarząd Nordic Network for Research on Psychology and Law podjął decyzję o włączeniu do sieci naukowej Zakładu Psychologii Klinicznej i Sądowej UŚ, jako pierwszego ośrodka z Europy Środkowo - Wschodniej.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z wydarzenia: http://www.us.edu.pl/spotkanie-sieci-naukowej-nordic-network-research-psychology-and-law-0

XIII spotkanie The Nordic Network for Research on Psychology and Law
(22 do 23 września 2017)


Archiwum fotoreportaży znajduje się w dziale Instytut > Fotoreportaże.

II rok psychologii wieczorowej: Propedeutyka psychologii pracy i organizacji

03.10.2017, 13:41

Szanowni Studenci, zapraszam grupy G1 i G2 w najbliższą środę 4 października wyjątkowo o godzinie 18:15 (obie grupy) do sali nr 203 na zajęcia organizacyjne i wprowadzające. Dziękuję za przekazanie tej wiadomości, Michał Brol

Wiadomość dla II roku psychologii wieczorowej

03.10.2017, 13:30

Studenci II roku psychologii wieczorowej: prosimy o pilny kontakt mailowy (martabanout@gmail.com) w sprawie organizacji zajęć z propedeutyki psychologii zdrowia i jakości życia.

Informacja dla studentów I roku wszystkich kierunków Wydziału Pedagogiki i Psychologii

02.10.2017, 10:01

Szanowne Studentki i Studenci I roku studiów stacjonarnych i wieczorowych kierunków Wydziału Pedagogiki i Psychologii (PIPS) - serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Adaptacyjnym. Wydarzenie przygotowywane przez Centrum Obsługi Studentów oraz Uczelnianą i Wydziałową Radę Samorządu Studenckiego odbędzie się w piątek 13 października w Auli na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ (ul. Grażyńskiego 53):

- Pedagogika studia I stopnia, Pedagogika Specjalna, piątek 13 października godz. 9:00 – 12:00 (Aula PIPS),
- Pedagogika studia II stopnia, nauczycielskie i nienauczycielskie, Arteterapia, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, piątek 13 października godz. 12:30 – 15:30 (Aula PIPS),
- Psychologia dzienna i wieczorowa, piątek 13 października godz. 16:00-19:00 (Aula PIPS).

Uprzejmie informujemy, że indeksy i legitymacje można odbierać od poniedziałku 2 października, w godzinach urzędowania Dziekanatów. Godziny otwarcia Dziekanatów znajdują się na stronie: http://www.wpips.us.edu.pl/dziekanat.php

Przypominamy o konieczności rejestracji na zajęcia językowe oraz wykonania testów poziomujących aby zapewnić sobie miejsce w grupie: http://www.spnjo.us.edu.pl/node/365. Prosimy także sprawdzić, czy w systemie USOS widoczny i udostępniony jest Państwa adres e-mail, co jest istotne w komunikacji z Dziekanatem i Wykładowcami: https://usosweb.us.edu.pl

Plany zajęć są publikowane na stronie Wydziału: http://wpips.us.edu.pl/ Organizacja roku akademickiego zawierająca wykaz dni wolnych od zajęć znajduje się tutaj: http://bip.us.edu.pl/sites/bip.us.edu.pl/files/zarz201739.pdf

Polecamy Państwu stronę: http://student.us.edu.pl/ oraz poradnik dla Studentów I roku: http://student.us.edu.pl/wsparcie Wzory pism odnaleźć można tutaj: http://student.us.edu.pl/tok-studiow Należy kierować je do odpowiednich Prodziekanów: http://www.wpips.us.edu.pl/struktura.php?s=wladze&?submenuheader=0

Informacje dla studentów II - V roku Psychologii

29.09.2017, 14:37

Zajęcia dydaktyczne dla studentów II – V roku Psychologii studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (wieczorowych) rozpoczynają się 2 października 2017 roku.
W związku z Inauguracją Wydziałową w dniu 3 października br. zostają ogłoszone godziny dziekańskie dla studentów studiów dziennych i wieczorowych.

Pokaż starsze wiadomości

Na skróty:KONTAKT
Sekretariat Instytutu oraz redakcja strony.

PLANY ZAJĘĆ
Aktualne plany zajęć.

ORGANIZACJA ROKU
Organizacja roku i terminy egzaminów.

PRACOWNICY
Strony pracowników Instytutu Psychologii.

USOS

Wirtualny dziekanat i protokoły.

MOODLE

Platforma Kształcenia na Odległość.

BIBLIOTEKI I BAZY DANYCH
Wejście do baz i informacje.

FOTOREPORTAŻE


KSIĄŻKI PRACOWNIKÓWPROFIL W PORTALU FB


BIURO KARIER UŚ


PORTAL STUDENCKI UŚ


UNIWERSYTET ŚLĄSKI


WYDZIAŁ PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII


INSTYTUT PEDAGOGIKI


SAMORZĄD STUDENCKI


TELEWIZJA UŚ


WSPÓŁPRACA Z GOSPODARKĄ


25.05.2017, 16:23


Instytut Psychologii UŚ ul. M. Grażyńskiego 53 40-126 Katowice tel. (32) 3599 739 e-mail ips@us.edu.pl

Administracja serwisem: mgr Michał Brol, mgr Olga Tadla


Instytut Psychologii