mapa serwisu
zaloguj się - załóż konto
 Jesteś w >> Aktualności 

ZEBRANIE INFORMACYJNE DLA KANDYDATÓW DO WYJAZDÓW ERASMUS+

16.03.2018, 14:58

Wszystkich studentów zainteresowanych składaniem aplikacji w rekrutacji na wyjazdy na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ w roku bieżącym (ale również w przyszłości) zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 21.03. (środa) o godzinie 9:00 w sali 105 (wejście przez 104). Podczas spotkania omówione zostaną zasady rekrutacji i pobytów. Będzie można uzyskać informację na temat dokumentacji i formalnych wymogów oraz praktyki życia w zagranicznej uczelni. Jest to jedyna okazja do spotkania w tym samym czasie z koordynatorami zarówno pionu pedagogiki, jak i psychologii, którzy będą obecni na spotkaniu. Na zebranie zostali zaproszeni również przedstawiciele głównego Biura Erasmus+ UŚ – czekamy na potwierdzenie udziału. A zatem jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytania lub/i chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej czekamy na Ciebie w Pierwszy Dzień Wiosny. Godziny dziekańskie w tym dniu umożliwiają wszystkim chętnym uczestnictwo w wydarzeniu. Uczestnictwo jest szczególnie wskazane dla studentów pedagogiki i psychologii, którzy będą aplikować o wyjazd w bieżącym roku. Rozmowy kwalifikacyjne już 17 kwietnia! Szczegóły dotyczące dokumentacji rekrutacyjnej na ogłoszeniach przy odpowiednich sekretariatach Instytutów. Czekamy na Ciebie! mgr Maria Chełkowska-Zacharewicz, dr Monika Frania

Oferta pracy lub płatnego stażu dla studentów psychologii pracy i organizacji jako Rekruter w Precision HR

16.03.2018, 14:45

Precision HR to firma, która od 2010 współpracuje z małymi oraz dużymi, międzynarodowymi firmami w wyszukiwaniu specjalistów z różnych branż. Firma oferuje studentom zdobycie doświadczenia oraz rozwijanie samodzielności w przyjaznej atmosferze. Zgłoszenia przyjmuje anna.mleczko@precisionhr.pl - numer telefonu 570 590 845. Więcej informacji na www.precisionhr.pl .

Tydzień Mózgu 2018 z udziałem dr Agnieszki Skorupy

12.03.2018, 16:00

Od 12 do 16 marca 2018 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędą się wykłady organizowane w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Uniwersytet Śląski już po raz dziewiąty włącza się w organizacje obchodów tego naukowego wydarzenia. Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii, kognitywistyki i psychologii. Jest ono adresowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu. Informacje na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu i umysłu zostaną przedstawione uczestnikom w ciekawej, popularnonaukowej formie. Wśród prelegentów tegorocznej edycji jest dr Agnieszka Skorupa (Zakład Psychologii Ogólnej), która wygłosi wykład "Balansując na krawędzi - psychologia zachowań człowieka w sytuacjach ekstremalnych". Więcej informacji na stronie CINiBA.

Informacja dla studentów PSYCHOLOGII studiów niestacjonarnych - wieczorowych. LOGOWANIE NA ZAJĘCIA W SYSTEMIE USOS

12.03.2018, 13:26

Informujemy, iż począwszy od bieżącego semestru Studentów studiów niestacjonarnych - wieczorowych obowiązuje rejestracja na przedmioty w systemie USOS.
Logowanie na zajęcia realizowane w semestrze letnim roku akademickiego 2017/2018 odbywać się będzie w terminie: 19 - 26 marca br.
Otworzone zostaną następujące rejestracje:
I rok Przedmioty obowiązkowe - 2 sem. psychologii / niestacj. jednolite magisterskie
II rok Przedmioty obowiązkowe - 4 sem. psychologii / niestacj. jednolite magisterskie
III rok Przedmioty obowiązkowe i wybierane - 6 sem. psychologii / niestacj. jednolite magisterskie
III rok Praktyki po III roku - 6 sem. psychologii / niestacj. jednolite magisterskie
IV rok Przedmioty obowiązkowe i wybierane - 8 sem. psychologii / niestacj. jednolite magisterskie
IV rok Praktyki po IV roku - 8 sem. psychologii / niestacj. jednolite magisterskie
V rok Przedmioty obowiązkowe - 10 sem. psychologii / stacj. jednolite magisterskie

Instrukcja dotycząca rejestracji na zajęcia w systemie USOS dostępna jest na stronie:
https://usosweb.us.edu.pl/userfiles/file/USOSweb_rejestracje.pdf
Harmonogram rejestracji dostępny jest pod adresem:
https://usosweb.us.edu.pl/kontroler.php?_action=news/rejestracje/rejJednostki&jed_org_kod=0610
Pytania i uwagi dotyczące rejestracji proszę zgłaszać w sekretariacie Instytutu Psychologii
(pokój 320, tel. 32 359 97 39) lub kierować na adres: ips@us.edu.pl.

Informacja dla studentów III i IV roku PSYCHOLOGII studiów stacjonarnych i niestacjonarnych - LOGOWANIE DO GRUP W RAMACH PRAKTYK W SYSTEMIE USOS

12.03.2018, 13:21

Logowanie do grup w ramach praktyk po III i IV roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (wieczorowych) odbywać się będzie w terminie 19 - 26 marca br.

Propozycja praktyk dla ścieżki specjalizacyjnej psychologia pracy i organizacji

07.03.2018, 13:44

Headhunters Agencja Pracy to polska firma świadcząca usługi w zakresie konsultingu personalnego na rynku krajowym i zagranicznym. Trzon działalności Oddziału w Katowicach to procesy rekrutacyjno - selekcyjne głównie w oparciu o metodę direct oraz executive search na stanowiska średniego i wyższego szczebla. Headhunters figuruje w rejestrze agencji zatrudnienia pod numerem rejestracyjnym 10079. Obecnie do naszego Zespołu poszukujemy Kandydatów na stanowisko: Praktykant/ka. Miejsce pracy: Katowice. Więcej informacji na stronie https://www.goldenline.pl/praca/oferta/praktykant-ka_katowice,1112408

Spotkania w sprawie praktyk dla studentów III i IV roku

05.03.2018, 15:22

Przypominamy o obowiązkowych spotkaniach w sprawie praktyk dla studentów III i IV roku. Najbliższe spotkania już we wtorek 6 marca. Pełen wykaz spotkań znajduje się w pliku TERMINY SPOTKAŃ Z OPIEKUNAMI W SPRAWIE PRAKTYK dla III i IV roku 2017-18.pdf dostępnym w dziale Kształcenie > Praktyki .

Konferencja "Współczesny człowiek w obliczu (nie)przychylnej rzeczywistości"

02.03.2018, 14:40

Rada Samorządu Doktorantów Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w II Interdyscyplinarnej Konferencji Studencko-Doktoranckiej pt. „Współczesny człowiek w obliczu (nie)przychylnej rzeczywistości”, która odbędzie się 11 maja 2018 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. Termin nadsyłania abstraktów referatów i posterów upływa 30 marca 2018 roku. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie: http://www.us.edu.pl/konferencja-wspolczesny-czlowiek-w-obliczu-nieprzychylnej-rzeczywistosci.

X edycja konkursu Wyróżnienia JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

02.03.2018, 12:58

Termin zgłaszania wniosków upływa 28 marca 2018 roku. Tegoroczna, jubileuszowa edycja konkursu Wyróżnień JM Rektora UŚ wpisuje się w obchody 50-lecia istnienia uczelni. O Wyróżnienie może starać się student, z tym, że studia I i II stopnia traktuje się łącznie oraz doktorant (również, jeśli otrzymał już wyróżnienie będąc studentem).

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: http://wyroznienia.us.edu.pl

"Mad, bad or sad? Psychopatia u dzieci z perspektywy teorii przywiązania"

02.03.2018, 10:13

Studenckie Koło Naukowe AGAPE bardzo serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów oraz pracowników Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego na spotkanie pt: "Mad, bad or sad? Psychopatia u dzieci z perspektywy teorii przywiązania". Spotkanie poprowadzi mgr Anna Brandt, psycholog, pracownik naukowy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, a zarazem pracownik Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej "Diada". Prelegentka posiada cenne doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi zmagającymi się z różnymi problemami psychofizycznymi. Wydarzenie odbędzie się 7 marca 2018r. o godzinie 12:00- 14:00 w sali nr 105. Liczba miejsc jest OGRANICZONA, w związku z tym obowiązują zapisy internetowe dla studentów (imię i nazwisko uczestnika przesłane na adres: sknagape@gmail.com).

HEROES LIFE STORIES

28.02.2018, 10:19

HEROES LIFE STORIES to akcja społeczna absolwentki psychologii w Uniwersytecie Śląskim Konstancji Lasoty oraz Projektu Bohaterskiej Wyobraźni (Heroic Imagination Project) - fundacji założonej przez profesora Philipa Zimbardo. Jeśli znasz kogoś, kto podjął nieprzeciętne działanie chroniące dobro, zdrowie, bezpieczeństwo innych lub swoje - zapraszamy do kontaktu poprzez stronę http://hip.org.pl/poszukiwany-zwyczajny-bohater/. Organizatorzy chcą zebrać takie historie, a bohater zostanie sportretowany przez Konstancja Lasota fotografa LifeStory.

KOMUNIKAT DZIEKANATU STUDIÓW WIECZOROWYCH

27.02.2018, 9:31

Informujemy,iż dnia 28 lutego br. Dziekanat Psychologii Wieczorowej będzie nieczynny.

"Spotkanie z nauką i życiem studenckim" - dzień otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii

26.02.2018, 9:58

W środę 21 marca 2018 roku odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja „Spotkania z nauką i życiem studenckim”. Jest to zarazem dzień otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. W programie tegorocznego spotkania zaplanowano 5 wykładów, 20 warsztatów dla uczniów, zajęcia w laboratorium psychologicznym oraz 3 certyfikowane szkolenia dla nauczycieli. "Spotkanie z nauką i życiem studenckim" patronatem honorowym objęli JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii prof. zw. dr hab. Stanisław Juszczyk. Więcej informacji na stronie głównej UŚ. Pełen program wydarzenia wraz z opisami warsztatów dostępny jest na stronie: http://www.us.edu.pl/sites/www.us.edu.pl/files/imce/wiadomosci/pliki/program-v-spotkanie-z-nauka-i-zyciem-studenckim-21-marca-2018.pdf. Zapisy trwają do 9 marca lub do wyczerpania limitu miejsc poprzez formularz rejestracyjny: goo.gl/forms/O4Ou1ucV2UcyyER83.

Dr Ewa Wojtyna (Zakład Psychologii Zdrowia i Jakości Życia) oraz mgr Kornelia Zielińska (Dziekanat psychologii dziennej) w finale plebiscytu Laur Studencki

23.02.2018, 18:48

Serdecznie gratulujemy dr Ewie Wojtynie (Zakład Psychologii Zdrowia i Jakości Życia) oraz mgr Kornelii Zielińskiej (Dziekanat psychologii dziennej), które znalazły się w finale plebiscytu "Laur Studencki". Dr Wojtyna uzyskała tytuł "Przyjaciel Studenta" na Wydziale Pedagogiki i Psychologii i reprezentuje Wydział w głosowaniu ogólnouczelnianym w tej kategorii wśród 11 innych osób z 11 pozostałych Wydziałów UŚ. Natomiast mgr Kornelia Zielińska reprezentuje nasz Wydział w kategorii "Przyjazny Dziekanat".

Laury Studenckie to nagrody przyznawane przez studentów Uniwersytetu Śląskiego od 2007 roku. Są wyrazem podziękowania dla ludzi, organizacji oraz instytucji, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju i upowszechnienia kultury akademickiej. Tegoroczna gala wręczenia nagród środowiskowych odbędzie się w czwartek 22 marca 2018 r. o godz. 18.00 w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Głosowanie na przyjaciela studenta (spośród nadesłanych propozycji) rozpocznie się w systemie USOS 22 lutego, a wyboru laureatów w pozostałych kategoriach dokona kapituła Lauru Studenckiego. Szczegółowe informacje oraz lista osób, organizacji i instytucji nominowanych do Lauru Studenckiego 2017 dostępna jest na stronie: www.laurstudencki.us.edu.pl

Polecamy nowe książki pracowników Instytutu Psychologii UŚ

23.02.2018, 18:48


Zaangażowanie w pracę w kooperacji gospodarczej. Rola czynników psychologicznych
Autor: Małgorzata Chrupała-Pniak
Rok wydania: 2017, Wydawnictwo Difin
Więcej informacji: na stronie Wydawcy.

Praca prezentuje autorski interdyscyplinarny model kompetencji relacyjnej w ramach współpracy gospodarczej. Nowością jest wprowadzenie do modelu, obok zmiennych ekonomicznych, dodatkowych zmiennych psychologicznych. Celem publikacji jest zintegrowanie teorii i koncepcji z obszaru nauk o zarządzaniu z dorobkiem współczesnej psychologii. W pierwszej części pracy przedstawione zostały teoretyczne podstawy współpracy międzyorganizacyjnej na poziomie przedsiębiorstwa, zespołów zaangażowanych w kooperację i jednostkowym (kierowniczym i pracowniczym). W drugiej części w oparciu o wyniki badań własnych autorka buduje psychologiczny portret kierownika, pracownika i zespołu zaangażowanych w międzyorganizacyjną współpracę.


Droga do pracy. Proaktywne radzenie sobie a poszukiwanie zatrudnienia i adaptacja do nowego miejsca pracy
Autor: Katarzyna Ślebarska
Rok wydania: 2017, Wydawnictwo UŚ
Więcej informacji: na stronie Wydawcy.

Adaptacja do nowego miejsca pracy może być szczególnie trudna dla osób podejmujących pracę po okresie bezrobocia. Brak pracy bowiem najczęściej powoduje negatywne zmiany w psychofizycznym i społecznym funkcjonowaniu człowieka. W podjętych badaniach uwaga koncentruje się w szczególności na zrozumieniu procesu radzenia sobie w trakcie procesu reintegracji zawodowej przez osoby powtórnie zatrudnione (posiadające status osoby bezrobotnej przed podjęciem obecnej pracy). Pojawia się tu pytanie, jaki rodzaj aktywności zaradczej będzie najbardziej skuteczny w procesie szukania ponownego zatrudnienia (reemployment) oraz adaptacji do nowego miejsca pracy. W niniejszej monografii analizie empirycznej poddana została zaproponowana odpowiedź: proaktywne radzenie sobie.

Pokaż starsze wiadomości

Na skróty:KONTAKT
Sekretariat Instytutu oraz redakcja strony.

PLANY ZAJĘĆ
Aktualne plany zajęć.

ORGANIZACJA ROKU
Organizacja roku i terminy egzaminów.

PRACOWNICY
Strony pracowników Instytutu Psychologii.

USOS

Wirtualny dziekanat i protokoły.

MOODLE

Platforma Kształcenia na Odległość.

BIBLIOTEKI I BAZY DANYCH
Wejście do baz i informacje.

FOTOREPORTAŻE


KSIĄŻKI PRACOWNIKÓW
PROFIL W PORTALU FB


BIURO KARIER UŚ


PORTAL STUDENCKI UŚ


UNIWERSYTET ŚLĄSKI


WYDZIAŁ PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII


INSTYTUT PEDAGOGIKI


SAMORZĄD STUDENCKI


TELEWIZJA UŚ


WSPÓŁPRACA Z GOSPODARKĄ


23.02.2018, 18:17


Instytut Psychologii UŚ ul. M. Grażyńskiego 53 40-126 Katowice tel. (32) 3599 739 e-mail ips@us.edu.pl

Administracja serwisem: mgr Michał Brol, mgr Olga Tadla


Instytut Psychologii