mapa serwisu
zaloguj się - załóż konto
 Jesteś w >> Kandydat > Kierunek psychologia 

  Studia podyplomowe Kierunek psychologia Specjalizacje Perspektywy zatrudnienia Rekrutacja Lokalizacja i kontakt Oferta dla Szkół  

Kierunek psychologia

Jak rozpoznać czyjeś emocje? Jak pomóc osobie z fobią czy schizofrenią? Jak rozmawiać z dziećmi o trudnych sprawach? Jak wspierać osoby chore na raka? Jak zarządzać organizacją? Jak motywować pracowników? Jak przesłuchiwać świadków morderstwa? Jak stworzyć psychologiczny portret przestępcy? Jak skonstruować dobrą reklamę? Jak wspierać sportowców? Jak pomagać ludziom rozwijać się i osiągać pełnię szczęścia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskasz podczas studiów psychologicznych.

Studia psychologiczne skierowane są do osób, które chcą zdobyć wiedzę o funkcjonowaniu człowieka oraz umiejętności praktyczne z zakresu szeroko rozumianych relacji międzyludzkich. W ciągu pierwszych dwóch lat nauki zapoznasz się z podstawową wiedzą na temat psychologicznych mechanizmów zachowania człowieka oraz ich biologicznych podstaw. Od trzeciego roku będziesz studiował wybrane przez Ciebie specjalizacje. Ważnym elementem studiów są praktyki zawodowe odbywane pod opieką doświadczonego psychologa w wybranym przez Ciebie miejscu.

Studia psychologiczne to jednolite studia magisterskie stacjonarne (dzienne) lub niestacjonarne (wieczorowe). Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego otrzymał najwyższą kategorię w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kierunek psychologia posiada akredytację Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

20.02.2012


Instytut Psychologii UŚ ul. M. Grażyńskiego 53 40-126 Katowice tel. (32) 3599 739 e-mail ips@us.edu.pl

Administracja serwisem: mgr Michał Brol, mgr Olga Tadla


Instytut Psychologii