mapa serwisu
zaloguj się - załóż konto
 Jesteś w >> Instytut > Fotoreportaże > Instrukcja 

  Kontakt i dojazd Władze i struktura Pracownicy Fotoreportaże Instrukcja 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 Dla Pracowników Spacer po Wydziale Tła do prezentacji Logotypy Historia Instytutu  

Instrukcja


Strona Uniwersytetu Śląskiego umożliwia umieszczanie fotogalerii/fotoreportaży z różnych wydarzeń - zarówno mających miejsce na poszczególnych Wydziałach, jak i poza Uniwersytetem (np. na zagranicznych konferencjach naukowych). Zamieszczane są bardzo różne fotoreportaże z wydarzeń zarówno o zasięgu instytutowym, wydziałowym, ogólnouczelnianym, jak i międzynarodowym. Zdjęcia są umieszczane na dwa sposoby: robi to pracownik Działu Promocji/Gazety Uniwersyteckiej, który uczestniczył w wydarzeniu jako fotoreporter lub pracownik Działu Promocji, który otrzyma pakiet zdjęć wraz z opisem drogą e-mail.

Krótka instrukcja przesyłania zdjęć z wydarzeń zgodna z instrukcją Biura Prasowego:
  • Zdjęcia zamieszczane są na stronie http://us.edu.pl/fotoreportaze
  • Zdjęcia wraz z prośbą o zamieszczenie jako fotogalerię, z opisem i zgodą należy przesłać na adres: wiadomosci@us.edu.pl
  • Do wiadomości e-mail należy dołączyć wydrukowaną i podpisaną zgodę na wykorzystanie zdjęć poszczególnych autorów (zgoda musi być podpisana, ale wystarczy ją następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie wydruku). O wzór zgody należy poprosić pod adresem wiadomosci@us.edu.pl
  • W treści e-maila warto podać bardzo krótkie podsumowanie wydarzenia, z którego zdjęcia są wysyłane (lub podanie linka ze strony, jeśli była wcześniej zapowiedź wydarzenia).
  • W treści e-maila należy podać: autora/autorów zdjęć oraz numery zdjęć wraz z krótkim opisem (np. IMG23655 - Wykład inauguracyjny poświęcony był zagadnieniu szczęścia).
  • Opisy zdjęć należy podać w treści e-maila lub w załączonym pliku tekstowym, ale nie w nazwie pliku zdjęcia.
  • Najlepiej przesyłać zdjęcia wielkości około 1500 x 2000 pikseli. Najlepiej, jeśli zdjęcia są poziome i przedstawiają osoby. Należy unikać krajobrazów, mogą nie zostać opublikowane.
  • Link do powstałej galerii prosimy przesłać na adres administratora strony www.ip.us.edu.pl: michal.brol@us.edu.pl - wówczas link do fotoreportażu znajdzie się na stronie głównej Instytutu oraz w sekcji fotogalerie.
  • 24.05.2019Instytut Psychologii UŚ ul. M. Grażyńskiego 53 40-126 Katowice tel. (32) 3599 739 e-mail ips@us.edu.pl

Administracja serwisem: mgr Michał Brol, mgr Olga Tadla


Instytut Psychologii