mapa serwisu
zaloguj się - załóż konto
 Jesteś w >> Instytut > Fotoreportaże > Instrukcja 

  Kontakt i dojazd Władze i struktura Fotoreportaże Instrukcja 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 Historia Instytutu  

Instrukcja


Strona Uniwersytetu Śląskiego umożliwia umieszczanie fotogalerii/fotoreportaży z różnych wydarzeń - zarówno mających miejsce na poszczególnych Wydziałach, jak i poza Uniwersytetem (np. na zagranicznych konferencjach naukowych). Zamieszczane są bardzo różne fotoreportaże z wydarzeń zarówno o zasięgu instytutowym, wydziałowym, ogólnouczelnianym, jak i międzynarodowym. Zdjęcia są umieszczane na dwa sposoby: robi to pracownik Działu Promocji/Gazety Uniwersyteckiej, który uczestniczył w wydarzeniu jako fotoreporter lub pracownik Działu Promocji, który otrzyma pakiet zdjęć wraz z opisem drogą e-mail.

Krótka instrukcja przesyłania zdjęć z wydarzeń zgodna z instrukcją Biura Prasowego:
  • Zdjęcia zamieszczane są na stronie http://us.edu.pl/fotoreportaze
  • Zdjęcia wraz z prośbą o zamieszczenie jako fotogalerię, z opisem i zgodą należy przesłać na adres: wiadomosci@us.edu.pl
  • Do wiadomości e-mail należy dołączyć wydrukowaną i podpisaną zgodę na wykorzystanie zdjęć poszczególnych autorów (zgoda musi być podpisana, ale wystarczy ją następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie wydruku). O wzór zgody należy poprosić pod adresem wiadomosci@us.edu.pl
  • W treści e-maila warto podać bardzo krótkie podsumowanie wydarzenia, z którego zdjęcia są wysyłane (lub podanie linka ze strony, jeśli była wcześniej zapowiedź wydarzenia).
  • W treści e-maila należy podać: autora/autorów zdjęć oraz numery zdjęć wraz z krótkim opisem (np. IMG23655 - Wykład inauguracyjny poświęcony był zagadnieniu szczęścia).
  • Opisy zdjęć należy podać w treści e-maila lub w załączonym pliku tekstowym, ale nie w nazwie pliku zdjęcia.
  • Najlepiej przesyłać zdjęcia wielkości około 1500 x 2000 pikseli. Najlepiej, jeśli zdjęcia są poziome i przedstawiają osoby. Należy unikać krajobrazów, mogą nie zostać opublikowane.
  • Link do powstałej galerii prosimy przesłać na adres administratora strony www.ip.us.edu.pl: michal.brol@us.edu.pl - wówczas link do fotoreportażu znajdzie się na stronie głównej Instytutu oraz w sekcji fotogalerie.
  • 24.05.2019Instytut Psychologii UŚ ul. M. Grażyńskiego 53 40-126 Katowice tel. (32) 3599 739 e-mail ips@us.edu.pl

Administracja serwisem: mgr Michał Brol, mgr Olga Tadla


Instytut Psychologii