mapa serwisu
zaloguj się - załóż konto
 Jesteś w >> Instytut > Pracownicy > Stawnicka 

  Kontakt i dojazd Władze i struktura Pracownicy Dla Pracowników Fotoreportaże Spacer po Wydziale Tła do prezentacji Logotypy Historia Instytutu Zakład Psychologii Rozwoju Człowieka i Badań nad Rodziną  

prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka

Zakład Psychologii Klinicznej i Sądowej

profesor zwyczajny


Tel. 663 469 562
E-mail: --
Pokój: 440
Terminy dyżurów:
Terminy dyżurów: poniedziałek 10.00 - 12.00, wtorek 10.00 - 12.00. Prosimy o kontakt e-mail w celu umówienia indywidualnego spotkania.

Jedyna w Polsce biegła z zakresu lingwistyki kryminalistycznej, ekspertyz cyberstalkingowych i profilowania językowego nadawcy komunikatu. Autorka ponad 160 publikacji, w tym 11 monografii naukowych, Członek Rady Naukowej Instytutu Ekspertyz Kryminalistycznych "Analityks" w Poznaniu, ośrodka badań lingwistyki kryminalistycznej na potrzeby wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania, a także towarzystw krajowych i międzynarodowych. Przewodnicząca komitetów naukowych i uczestnik konferencji i seminariów poświęconych zagadnieniom komunikowania kryzysowego.

Inicjatorka odbywających się debat o bezpieczeństwie mieszkańców wspólnie z Policją w Katowicach, organizator cyklu konferencji Komunikacja w sytuacjach kryzysowych. Autorka książki "Dialogiczny wymiar bezpieczeństwa. Rzecz o polskiej Policji". Członek Rady Naukowej czasopisma "Policja 997". Współpracuje z Policją w obszarze naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym.

Zakres zainteresowań obejmuje zagadnienia: lingwistyka kryminalistyczna, stalking / cyberstalking, mobbing, idiolekt anonimów, bezpieczeństwa, komunikacji w sytuacjach kryzysowych, psychologii konfliktu i negocjacji, języka negocjacji, community policing – filozofii działań Policji. Szczególny obszar zainteresowań zajmują badania w ramach lingwistyki kryminalistycznej, językowego profilowania sprawcy.
jadwiga_stawnicka.jpg

<< wróć do listy pracowników


Instytut Psychologii UŚ ul. M. Grażyńskiego 53 40-126 Katowice tel. (32) 3599 739 e-mail ips@us.edu.pl

Administracja serwisem: mgr Michał Brol, mgr Olga Tadla


Instytut Psychologii